2023. aasta alguses on Euroopa Shiatsu jaoks palju häid uudiseid. See on veejänese aasta puhul julgustav, uuenemise märk.

Siin lehel toome värskemad uudised tõlgituna. Originaal-uudised leiad ESF kodulehelt.

Itaalia: Shiatsu organisatsioonid ühinevad, et rääkida ühel häälel

Selle valdkonna kolm kõige olulisemat ühendust APOS , COS ja FISIEO on otsustanud anda ühtse hääle shiatsu maailmale Itaalias.
Selle ajaloolise algatuse üks eesmärke on kaitsta 6 miljonit itaallast, kes igal aastal Shiatsu praktikutega konsulteerivad, kuritarvitamise ja valeinformatsiooni eest. Shiatsu elukutse alla kuuluvad peaaegu kõik Itaalia Shiatsu praktikud ehk umbes 10 000 professionaali, kuid vaatamata sellele suurele arvule ja enam kui kolmekümneaastasele kogemusele on Shiatsu kui elukutse veel vähe tuntud.
Esimehed Alberto Scattarelli (APOS) Franco Castellaccio (COS) ja Andrea Mascaro (FISIEO) märkisid ühisavalduses, et:

“Shiatsu õpetajate ja praktikute profiilid sisaldavad spetsiifilisi koolituskriteeriume selle iseseisva elukutse jaoks, mis on määratletud mitme Euroopa riigi regulatiivsete protsessidega.”
“Professione Shiatsu eesmärk on edendada seda professionaalset profiili kõigil institutsioonilistel tasanditel, mitte ainult selleks, et esindada meie elukutse eripäraseid aspekte, vaid ka edendada koos asjaomaste tervishoiutöötajatega palju viljakat koostööd arstide ja shiatsu praktikute vahel Itaalias, et rõhutada. “.

Need kolm ühendust on tunnustatud seadusega 4/2013 ja registreeritud Ettevõtlusministeeriumis ja Made in Italy (endine majandusarengu ministeerium). Samuti on nad registreeritud justiitsministeeriumis vastavalt seadusele 13/2013 ja tagavad oma liikmete kvaliteedisertifikaadi, tagades klientidele nende praktikute kõrge professionaalse taseme, kellega nad tegelevad.

UK: Suurbritannia naaseb EFS-i

Kuus aastat pärast lahkumist on Ühendkuningriigi Shiatsu Seltsi jõuline naasmine Euroopa Shiatsu Föderatsiooni . Suurepärane riik, millel on tugev ja pikaajaline organisatsioon, naaseb FES-i. FES-i töö ei tundu alati eriti nähtav olevat ja tihtipeale imestavad erinevate organisatsioonide juhid, mis seal tegelikult toimub. Kuid FES on tegelikult väga aktiivne üleeuroopalistes projektides, mille eesmärk on edendada (nagu iga aasta juunis toimuv Shiatsu kuu) või kasutada enda reklaamimiseks Euroopa reegleid (nt diplomite samaväärsuse alane töö, vt seda artiklit), et seda tunnustataks elukutsena kogu kontinendil. Loodame, et UKSS aitab kaasa meie eesmärgi edukale edenemisele.

Austria: 20 aastat professionaalse Shiatsu tunnustust

Sel kuul tähistab Austria katusorganisatsioon Shiatsu ÖDS 20 aasta möödumist shiatsust tunnustatud iseseisva elukutsena Austrias. Koos Šveitsiga on see märk sellest, et raske tööga on võimalik saada Shiatsu tunnustatud elukutseks, kui räägitakse ühel häälel. Palju õnne sünnipäevaks ja palju õnne selle tunnustuse säilitamise puhul 20 aastat.

Ungari: loodi shiatsu organisatsioonide liit

Kaks olemasolevat Ungari Shiatsu Assotsiatsiooni on ühinenud üheks organisatsiooniks nimega Ungari Shiatsu Association. See on positiivne ja julgustav märk, mis näitab, et erinevatel organisatsioonidel on võimalik praktikute ja Shiatsu hüvanguks kokku tulla riiklikul tasandil ja kaugel kaevikusõjast. Peagi avaldame intervjuu Ungari föderatsiooni ühe asepresidendi Viktor Gulyasega. Õnnitleme neid selle suurepärase saavutuse puhul.