Ki-Shiatsu teised nimed

Eestis praktiseeritav Ki-Shiatsu on mujal maailmas tuntud ka Zen Shiatsuna. Kasutatud on ka nimetusi Masunaga Shiatsu ja Meridiaanide Shiatsu. Hea ülevaate shiatsu olemusest annab ka järgnev käsitlus:

Tõlge Shizuto Masunaga raamatust ”Zen Shiatsu”

Maailmas suureneb pidevalt inimeste hulk, kes kuuluvad nn. poolhaigete kategooriasse. Neil on midagi viga kas vaimselt või füüsiliselt, kuid nad pole piisavalt haiged minemaks arsti juurde. Nende katsed parandada oma seisundit muudavad neid rahulolematuks lääne meditsiini ravimeetodite ja ravimite suhtes ning nad on hakanud hindama selliseid idamaiseid süsteeme nagu akupunktuur, massaaž, shiatsu ja Zen meditatsioon.

Lääne meditsiin juhindub kõrgteaduslikest suundadest seletamaks haiguse iseloomu tema sümptomite ja põhjustajate baasil, andes haigusele sobiva nime ning siis seda ravides. Elusorganismi loomulik kalduvus on aga ravida ennast ise. Seega on haiguse ravimise efektiivseimaks ja loomulikuimaks viisiks stimuleerida isetervenemist.

Idamaise meditsiini põhimõtteks on tähtsustada isetervenemise jõudu ja välja arendada teraapia, mis oleks täielikult harmoonias patsiendi kogu organismiga. Shiatsu on üks idamaise meditsiini distsipliinidest, mis on teinud selles valdkonnas suurepäraseid edusamme.