SHIATSU JA EESTI

Yasutaka Hanamurast – Masunaga õpilasest – sai esimene Ki-Shiatsu õpetaja Eestis. Ta sattus siia 2005.a. peale pensionile jäämist, olles enne seda kaua aega olnud õpetajaks Prantsusmaal. Yasutaka Hanamura tegeles Prantsusmaal ka oma õpetaja, Shizuto Masunaga raamatute uurimise ja tõlkimisega. 1999. aastal tõlkis ta Masunaga raamatu „Shiatsu ja ida meditsiin” jaapani keelest prantsuse keelde. Hiljuti lõpetas ta raamatu „100 haiguslugu” tõlkimise.

Eestisse kutsus teda Jaanika Monroc, kes oli tema õpilaseks Prantsusmaal. Oma esimesel reisil külastas ta ka Lahemaa Tervisekooli. Kuna Eesti ja eestlased talle väga meeldisid ning kohalik huvi oli suur, siis otsustas ta siin läbi viia kolme-aastase kursuse, käies edaspidi korduvalt Eestis. Jaanika’st sai ka kursuste tõlk.

Oma õpetuses on sensei Hanamura oluliselt pehmendanud ja lihtsustanud Masunaga metoodikaid, jättes välja tugevad tehnilised vajutused-venitused ning koondades tähelepanu vaid meridiaanide tasakaalustamisele.

Kevadel 2008 lõpetas tema esimese ja seni ainukese kursuse 15 Ki-Shiatsu terapeuti. See on jäänud ka seni ainukeseks lennuks.

11.juulil 2011 asutasid osad sama õppegrupi vilistlased MTÜ Ki-Shiatsu Ühenduse eesmärgiga kaitsta ja tutvustada antud unikaalse teraapia koolkonda, alustada uute terapeutide koolitust ning koondada kõiki ki-shiatsu terapeute.

Aastatel 2012-2013 osalesid meie esindajad Kutsekoja juures toimunud loodusterapeutide ümarlaual, kus töötati välja Eestis enim levinud loodusteraapiate kutse- ja hindamisstandardid. Oli tore, et ka nooruke Ki-Shiatsu auväärsesse seltskonda kohe pääses. See lõi juriidilise ja teoreetilise baasi alustamaks õppeprogrammide koostamist uuteks koolitusteks. Oma külaskäigul Eestis 2012.a. viis Yasutaka Hanamura meiega läbi nn. õpetaja-koolituse. Edasisi shiatsu koolitusi määras ta läbi viima ühingu tegevjuhi Valdo Herzmann’i. Aastal 2014 (seni viimase) toimunud külaskäigu ajal kinnitas ta tehtud otsuseid ning julgustas meid koolitusega alustama. Samuti andis sensei Yasutaka meile vabad käed interpreteerida shiatsu-koolitust eestlasele sobivas võtmes.

Koolitusi üritati alustada nii 2015 kui 2016 aastal, kuid mõlemal korral jäi asi katki Ühingust mittesõltunud asjaolude tõttu. Praeguse seisuga alustab esimene Algtaseme kursus sügisel 2017. Info kursuse kohta on saadaval Facebookis (Ki-Shiatsu Koolitus) ja kirdetervis.ee/koolitused ning käesoleval kodulehel.

 

Muuda seda lehte (väljalogides kaob see kiri)